Samsung Galaxy A07 Phone - 64GB - 4GB RAM - 6.7 inch - Green
30.000 د.ك السعر الأصلي هو: 30.000 د.ك.27.000 د.كالسعر الحالي هو: 27.000 د.ك.
HONOR CHOICE Earbuds X7i
19.000 د.ك
Samsung Galaxy A07 Phone – 64GB – 4GB RAM – 6.7 inch – Light Violet
30.000 د.ك السعر الأصلي هو: 30.000 د.ك.27.000 د.كالسعر الحالي هو: 27.000 د.ك.
Brand | Samsung |
|---|---|
Storage | 64GB |
Colors | Light Violet |
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
SKU:
8806097652885
Categories: Galaxy Mobile, New Products
Tags: Galaxy Phone, Samsung Galaxy A07
Brand: Samsung
الوصف
Product Specifications
Information on Samsung Galaxy A07 Phone – 64GB – 4GB RAM – 6.7 inch – Light Violet
| Brand | SAMSUNG |
| Colour | Light Violet |
| Ai Enabled | Yes |
| Battery Size | 5000 mAh |
| Battery Type | Li-Po |
| Cellular Connectivity | 4G LTE |
| Charging Port Type | USB Type-C |
| No of Cores | Octa Core |
| Display Resolution | 720 x 1600 Pixels |
| Phone Display Size | 6.7-inch |
| Flash | Yes |
| GPS | Yes |
| HD Type | HD |
| Storage Capacity | 64GB |
| Phone Memory (RAM) | 4 GB |
| Operating System | Android |
| Rear Camera | Yes |
| Phone Rear Camera | 50MP + 2MP |
| Processor | MediaTek Helio G85 |
| Front Camera | Yes |
| Front Camera Resolution | 8 Megapixels |
| Sensors | Accelerometer, Fingerprint, Proximity |
| Wi-Fi | Yes |
جيجا 64 – A07 سامسونج جالاكسي
Ask Question?
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Samsung Galaxy A07 Phone – 64GB – 4GB RAM – 6.7 inch – Light Violet” Cancel reply







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.