Samsung Galaxy A36 5G Phone, 6.7″ 256GB, 8GB RAM –Awesome White
79.000 د.ك
Brand | Samsung |
|---|---|
Storage | 256GB |
Colors | Awesome White |
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
SKU:
8806097048534
Categories: Galaxy Mobile, New Products
Tags: Galaxy Phone, Samsung Galaxy A36 5G
Brand: Samsung
الوصف
Product Specifications
Information on Samsung Galaxy A36 5G Phone, 6.7″ 256GB, 8GB RAM –Awesome White
| Brand | SAMSUNG |
| Ai Enabled | Yes |
| Battery Size | 5000 mAh |
| Bluetooth | v5.4 |
| Cellular Connectivity | 5G |
| Charging Port Type | USB Type-C |
| No of Cores | Octa Core |
| Dimensions (H x L x W) | 162.9 x 78.2 x 7.4 mm |
| Display Resolution | 1080x 2340 Pixels |
| Phone Display Size | 6.7-inch |
| Flash | Yes |
| GPS | Yes |
| HD Type | Full HD+ |
| Storage Capacity | 256GB |
| Keyboard Language | English & Arabic |
| Phone Memory (RAM) | 8 GB |
| Number of SIM Cards | Dual SIM |
| Operating System | Android |
| Rear Camera | Yes |
| Phone Rear Camera | 50 Megapixels |
| Processor | Snapdragon |
| Front Camera | Yes |
| Front Camera Resolution | 12 Megapixels |
| Sensors | Accelerometer, Compass, Fingerprint, Proximity |
| SIM Size | Nano-SIM |
| Supported Network Types | 5G |
| 2.0 USB | x2 |
| Weight | 195 G |
| Wi-Fi | Yes |
سامسونج جالاكسي إي 36 – 256 جيجا
Ask Question?
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Samsung Galaxy A36 5G Phone, 6.7″ 256GB, 8GB RAM –Awesome White” Cancel reply
Related products
Samsung A35 5G 6.6-inch 256GB 8GB Dual SIM Navy
Samsung Galaxy A26 5G – 256GB – 8GB RAM | White
Samsung Galaxy S25 Ultra Silicone Case – Gray
Samsung S25 Ultra 5G, 6.9-inch, 12GB RAM, 256GB – Titanium Gray
Samsung S25 Ultra 5G, 6.9-inch, 12GB RAM, 256GB – Titanium Gray
Samsung S25 Ultra 5G, 6.9-inch, 12GB RAM, 256GB – Titanium White Silver
Rated 4.00 out of 5





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.