Honor 600 5G Phone, 6.55”, 256GB, 8GB – Black
139.000 د.ك
Brand | Honor |
|---|---|
Colors | Black |
Storage | 256GB |
Orientation | Middle East |
Warranty | Honor – 12 Months |
2 in stock
SKU:
6936520899630
Categories: Deema & Taly, Honor, honor 600, Honor Mobile, New Products
Tags: Honor, honor 600, Honor Mobile
Brand: Honor
الوصف
Product Specifications
Information on Honor 600 5G Phone, 6.55”, 256GB, 8GB – Black
| Brand | HONOR |
| Device Type | Honor 600 |
| Total Number of Slots | 2 |
| Slot Details | SIM 1 + Hybrid (SIM or MicroSD) |
| Colour | Black |
| Ai Enabled | Yes |
| Cellular Connectivity | 5G |
| Dimensions (H x L x W) | 156.0 x 74.7 x 7.8 mm |
| Phone Display Size | 6.55 -inch |
| Flash | Yes |
| GPS | Yes |
| Storage Capacity | 256GB |
| Phone Memory (RAM) | 8 GB |
| Number of SIM Cards | Dual SIM |
| Operating System | Android |
| Rear Camera | Yes |
| Phone Rear Camera | 200 + 12MP |
| Processor | Snapdragon |
| Front Camera | Yes |
| Front Camera Resolution | 50 Megapixels |
| Sensors | Accelerometer, Compass, Fingerprint, Proximity |
| SIM Size | Nano-SIM |
Product Details
- Comes with Honor Case
- Display: 6,55″ 1264×2736 pixels
- Processor: Snapdragon 7 Gen 3
- Memory: 256GB/8GB RAM
- Camera: 200 MP, f/1.9, (wide), 1/1.4″, 0.56µm, PDAF, OIS, 12 MP, f/2.2, 112˚ (ultrawide), AF
- Secondary: 50 MP, f/2.0, (wide), 0.64µm
- CPU: Octa-core
- OS: Android 16
- Battery: 6000 mAh
- Sensors: Fingerprint (under display, optical), accelerometer, compass, proximity (ultrasonic)
- NFC: Supported
- هونر 600
Ask Question?
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Honor 600 5G Phone, 6.55”, 256GB, 8GB – Black” Cancel reply








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.